Zverejnené 21.11.2014,

V spolupráci s Českým centrom v Bratislave sme v stredu 19. novembra otvorili výstavu Európske pexeso, ktorú vytvorila česká režisérka, animátorka a výtvarníčka Maria Procházková. K výstave sa viaže aj séria animovaných krátkych filmov o jednotlivých krajinách Európskej únie , ktoré sú spracované veľmi príjemnou a zábavnou formou. Na vernisáži výstavy sme si predstavili aj prostredníctvom týchto filmov tri krajiny a to našich najbližších susedov Českú republiku, Švédsko a Taliansko. Na otvorenie výstavy prišli do našej knižnice tretiaci a štvrtáci zo Základnej školy Tupolevova a veľmi nás prekvapili, koľko toho o jednotlivých krajinách vedia. Výstavu sme doplnili ešte vlastnými kolážami obrázkov z krajín, ktorá neboli predstavené na výstave a samozrejme aj výberom tých najznámejších rozprávok z jednotlivých európskych krajín. Nie každý totiž vie, že napr. autorom známej rozprávky o srnčekovi Bambim je rakúsky spisovateľ Felix Salten alebo že švédske deti dostali najlepšiu a najkrajšiu učebnicu zemepisu alebo aj histórie z pera spisovateľky Selmy Lagerlofovej, keď pre ne napísala Zázračnú cestu Nilsa Holgerssona s divými husami po Švédsku. Pre deti naši knihovníci Vierka a Miki pripravili aj vedomostnú hru, v ktorej musia prejaviť kolektívneho ducha a naučia sa aj pracovať a vyhľadávať informácie v knihách . Výstava bude na pobočke Prokofievova otvorená až do 15. januára 2015 a my sa tešíme na všetky triedy, ktoré sa k nám prídu takouto formou niečo nové naučiť.

e_pexeso-01.JPG e_pexeso-02.JPG e_pexeso-03.JPG
e_pexeso-04.JPG e_pexeso-05.JPG e_pexeso-06.JPG