Pre deti Rodiny s deťmi
Dievča bez hranostaja, naša milá Petržalčanka Miriam Halamičková, bude deťom čítať z knihy oceňovanej autorky Melissy Castrillón prináša magický a inšpiratívny príbeh takmer bez slov o tom, ako záhrada jedného dievčatka dokáže zmeniť nielen jeho život, ale aj životy ľudí v jeho okolí.
Keď sa malé dievčatko presťahuje do mesta, vezme si aj svoje krásne rastliny. Tie spolu s ňou zo dňa na deň rastú a rozkvitajú. Jej balkón sa stane malou oázou, ktorá priláka rôzne zvieratá. Mení nielen jej svet, ale aj svet navôkol, vďaka čomu si nájde nového priateľa a spojí blízku komunitu. Otvorené a odhodlané srdce jej umožní spoznávať nové možnosti a vybudovať si nový, zelený svet.
Kde inde sa bude tento príbeh niesť tak krásne ako na terase knižnice Vavilovova 26 pri pohľade na čarovnú predzáhradku a s láskou vysadené a opatrované balkóny priľahlého paneláka.
Stretnutie s Miriam Halamičkovou realizujeme v rámci programu Planéta 2426, ktorý je predstavením nového priestoru a nových možností knižnice na Vavilovovej 24 a 26.
Našim prianím je, aby sa zrekonštruovaná knižnica Vavilovova 26 a jej „knižničná sestra“ Vavilovova 24, stali vašimi planétkami, novými svetmi, ktoré vás nasmerujú nielen do naratívov a myšlienok ukrytých v knihách.
„Planéta 2426“ vysiela aj hudobné tóny, rozvíja kritické myslenie, poznávanie miesta a mesta,v ktorom žijeme, stretnutia so zaujímavými hosťami, workshopy, besedy, výstavy, premietanie filmov a Klub pod terasou.