Zverejnené 07.09.2017,

Kniha “ Zatúlaný gombík“ autoriek Zuzany Csontosovej a Daniely Olejníkovej sa vďaka o.z. Proti prúdu zakotúľala a zatúlala aj do našej knižnice. Ďakujeme za darovanie šiestich krásnych kníh, ktoré dostali aj ocenenie najkrajšia kniha jari 2014. Budú čitateľom k dispozícii na šiestich detských a rodinných pobočkách. Od nového školského roka sme pripravili pre deti základných škôl nový projekt s názvom “ Domov“, v ktorom sme si vzali za cieľ zvýšiť empatiu detí k téme bezdomovectva a pri čítaní knihy a následnej diskusii o dôležitosti rodinného zázemia a bezpečia domova, uvedomiť si aké ťažké je žiť na ulici. V budúcnosti budeme počítať aj s využitím Vašej ponuky na ďalšiu na spoluprácu pre školy a knižnice na diskusie o bezdomovectve s predajcom Nota bene, prípadne Nosičom batožín.
Vďaka, o.z. Proti prúdu.