Zážitkové čítanie v Domove tretieho veku -Dánsko

24.10.2017 14,00

Seniori

Knižnica môže prísť aj za svojimi čitateľmi. Naši knihovníci Viera Némethová a Andrej Blaas pravidelne prichádzajú na pozvanie Domova tretieho veku na Poloreckého ulici , kde ako veríme sme začali dobrú spoluprácu a budeme postupne klientom tohto zariadenia predstavovať krajiny celého sveta z pohľadu literatúry, histórie, zaujímavostí a predstavenia osobností.

Dánsko, malý severský štát, dookola celý obklopený morom. Súčasťou krajiny je 443 ostrovov s menom a 76 tých nepomenovaných. V Dánsku prší či sneží každý druhý deň. Priemerný vietor tu dosahuje 5,8 metrov za sekundu. Dánska monarchia je najstaršou na svete; existuje už viac ako tisíc rokov. Dánsko sa ocitlo trikrát po sebe na priečke najšťastnejšej krajiny sveta, tento rok skončilo v tesnom závese za Nórskom. Dánske pobrežné pásmo dosahuje dĺžku 11 771 km, čo je viac než má Veľký čínsky múr. Jediné fyzické hranice tvorí krajina s Nemeckom. Kodanská ulica Strøget, dlhá 3,2 kilometra, je tou najstaršou a najdlhšou ulicou sveta.

Najbližšie podujatia

Všetky podujatia