09.03.2023 16,30- 18,00h.

Pobočka Prokofievova 5 Pre dospelých Seniori prokofievova@kniznicapetrzalka.sk | 02 / 63 82 62 03, FREE WI-FI zóna
Knihu o živote našich predkov predkov príde do petržalskej knižnice odprezentovať historička a etnologička pani Zora Mintalová Zubercová.
Návštevníci prednášky budú mať možnosť v rozprávaní a v krásnom fotografickom materiáli ku knihe vojsť do dediny či mestečka, vstúpiť do usadlostí, dvorov a domov rôznych vrstiev obyvateľstva. Spoznajú domček bezzemka, usadlosti malých a stredných roľníkov, hospodárstva bohatých gazdov, dom vinohradníka, aj sídlo strednej šľachty. Uvidia zariadené izby, dobový obchod i školu, ale aj domáce a hospodárske práce i náradie či remeselnícke nástroje.
Zora Mintalová Zubercová Je slovenská etnografka, historička a muzeologička, je poprednou odborníčkou v oblasti materiálnej kultúry a kulinárnej histórie strednej Európy. Ako múzejníčka sa podieľala na výskumoch v teréne, je autorkou a spoluautorkou piatich expozícií v Múzeu slovenskej dediny pri SNM v Martine.
Prednáška je sprievodným podujatím Týždňa slovenských knižníc 2023.