08.09.2021 - 04.10.2021

Pobočka Prokofievova 5 prokofievova@kniznicapetrzalka.sk | 02 / 63 82 62 03, FREE WI-FI zóna
Boli odvážne. Veľakrát predbehli svoju dobu.
Šli si za svojim snom a cieľom a niekedy zaplatili cenu najvyššiu. Svojim príbehom inšpirovali tisíce a milióny ďalších žien, ktoré dnes aj vďaka nim môžu žiť slobodne a podľa vlastných predstáv.
Strhujúce rozprávanie o výnimočných ženách a niekedy aj zabudnutých hrdinkách našich západných susedov od najdávnejších dôb až po súčasnosť. Výstava nadväzuje na knihu HRDINKY. Příběhy významných českých žen od Renaty Fučíkovej a Kateřiny Tučkovej, ktorá je doplnená originálnymi portrétmi od študentov legendárnej “ Sutnarky“, čiže Fakulty dezignu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni.
Ako žili ženy v rôznych obdobiach dejín a aké sú ich osobné príbehy spoznáte aj priamo na výstave na pobočke Prokofievova 5, ktorú orgamniizujeme s naším dlhoročným partnerom, Českým centrom Bratislava.