23.03.2022 - 22.10.2022

Pre deti Pre dospelých Pre mládež Seniori

V dňoch 21. – 22. októbra 2022 sa uskutočnil dvojdňový program spojený so slávnostným vyhodnotením našej literárnej súťaže s 33 ročnou tradíciou.

Petržalské súzvuky Ferka Urbánka tento rok doplnil kreatívny workshop tvorivého písania s názvom Čo nevidím ja, nevidí nikto iný, ktorý od konca júna 2022 vedie lektorka Zuzana Konopásková. Deti si na stretnutiach vyskúšali svoju literárnu invenciu, hľadania nových spôsobov nazerania na príbeh a samozrejme aj zapojenie fantázie do vytvorenia nových inšpiratívnych textov. Workshop je určený pre účastníkov 1. a 2. vekovej kategórie našej súťaže – t.j. žiakov základných škôl. Workshop má aj svoju výtvarno-umeleckú zložku, o ktorú sa na dvoch nezávislých stretnutiach postarala lektorka Miriam Halamičková.

Workshop kreatívneho písania z verejných zdrojov podporil Bratislavský samosprávny kraj. 

Vyhodnotenie súťaže PSFU 2022 prebehlo v piatok 21.10.2022 o 10,00 hod. v priestoroch knižnice na Prokofievovej 5.  Po skončení vyhlasovania sa  uskutočnil seminár s našimi tohtoročnými porotcami súťaže, ktorými boli Erik Ondrejička a  Marta Hlušiková.

Ukážky z vybraných ocenených diel prečítala herečka Zuzana Kapráliková Jurigová.

Podujatie podporili : Vydavateľstvo IKAR, vydavateľstvo Slovart a vydavateľstvo Artfórum.