22.09.2023 14,00- 14,50 hod.

Pobočka Vavilovova 26 Pre dospelých Seniori vavilovova26@kniznicapetrzalka.sk | 02 / 62 52 04 08, WI-Fi FREE zóna

Získajte päť tipov, ako sa udržiavať kognitívne fit a osvojte si zdravé kognitívne návyky. Vekom dochádza k ochabovaniu kognitívnych funkcií. Zistite, ako sa dá účinne vyvarovať zabúdaniu a rizikám neurodegeneratívnych ochorení.

Prednášku pre všetkých, ktorým záleží na ich kognitívnych schopnostiach, pamäti a tým aj psychickej pohode bude viesť lektorka Klaudia Bednárová z Kogneo.org.

Kogneo je platforma vzdelávania dospelých a seniorov. Poslaním je budovať komunitu podobne zmýšľajúcich, aktívnych dospelých 55+ a seniorov, pre ktorých je vzdelávanie neoddeliteľnou súčasťou života.

Stretnutie s pani riaditeľkou Kogneo Klaudiou Bednárovou  realizujeme v rámci programu Planéta 2426, ktorý je predstavením nového priestoru a nových možností knižnice na Vavilovovej 24 a 26.
Našim prianím je, aby sa zrekonštruovaná knižnica Vavilovova 26 a jej „knižničná sestra“ Vavilovova 24, stali vašimi planétkami, novými svetmi, ktoré vás nasmerujú nielen do naratívov a myšlienok ukrytých v knihách.
„Planéta 2426“ vysiela aj hudobné tóny, rozvíja kritické myslenie, poznávanie miesta a mesta,v ktorom žijeme, stretnutia so zaujímavými hosťami, workshopy, besedy, výstavy, premietanie filmov a Klub pod terasou.