13.05.2024 - 27.05.2024

Pobočky Vavilovova 26, Prokofievova 5 Pre dospelých vavilovova26@kniznicapetrzalka.sk | +421 947 487 716, WI-Fi FREE zóna

Štefan Pongo je rómsky vodič nákladiaku.

Pred pätnástimi rokmi emigroval so svojou rodinou z Českej republiky do Veľkej Británie, aby ich ochránil pred otvorenou rasovou diskrimináciou. Deti odvtedy vyštudovali a rodine sa darí. Ale nenávistné nálady zo starej krajiny sa k Štefanovi naďalej dostávajú aj za hranice.

Keď český prezident Zeman v televíznej diskusii tvrdí, že Rómovia sa práce “boja”, nahnevaný Štefan žiada ostatných Rómov, aby mu na sociálne siete posielali fotografie, na ktorých pracujú. Štefan dostane tisíce fotografií a stane sa tak známou mediálnou postavou.
Začína vytvárať videoblogy, organizuje protirasistické demonštrácie a poskytuje humanitárnu pomoc slovenským rómskym osadám v núdzi. Zakladá občianske združenie a zvádza online boje s „hejtermi“. To všetko ide na úkor času stráveného s rodinou. Štefanova temperamentná manželka Iveta má toho už dosť.

Podarí sa tomuto prominentnému rómskemu kamionistovi vrátiť do života trochu harmónie?

Film sa premieta v českom znení.

Termín:
13. 5. 2024 / 17:30 hod. / knižnica Vavilovova 26