08.03.2022 9,15 - 10,15 hod.

Pobočka Prokofievova 5 Pre deti metodika@kniznicapetrzalka.sk

Charakteristika projektu:  Ako žijú včely, čo sa deje v úli, prečo je matka kráľovnou všetkých včiel a kto zabil trúdov? (kniha Jeden rok v živote včely)

Spôsob realizácie:  S deťmi si prečítame krátke info zo života včiel a zisťujeme, čo všetko o včelách vedia a od koho sa to dozvedeli. Pýtame sa či už navštívili včelára alebo videli roj. Rozprávame sa prečo včely tancujú, ako žijú v v meste a či je to možné. S staršími deťmi sa rozprávame o fungovaní včelstva ako super organizmu a spoločnosti s presnými pravidlami a prirovnávame a porovnávame ju s ľudskou spoločnosťou.

Cieľ: Diskusiou o týchto malých tvoroch deti zbaviť strachu z žihadla a priviesť ich k poznaniu prečo je včela taká dôležitá a ako môžu pomôcť chrániť jej a aj náš svet. A najmä dozvedieť sa fakty, ktoré nie sú všeobecne známe.

Cieľová skupina: všetky vekové kategórie detí

Trvanie: 45 minút

Podujatie realizujeme v rámci festivalu Prebuď sa (s) knihou. Našim špeciálnym hosťom bude pán Dedinský, skúsený včelár z Devínskej Novej Vsi, ktorý deťom prostredníctvom interaktívnej prednášky priblíži životný cyklus včely.