29.06.2023 - 30.06.2024

Pobočka Vavilovova 26 vavilovova26@kniznicapetrzalka.sk | 02 / 62 52 04 08, WI-Fi FREE zóna
Alexandra Barth prezentuje diela, ktoré sa venujú prevažne záznamu mestského prostredia a mestských zátiší. Výstava ponúka trinásť diel. Pre prezentované diela je príznačný autorkin záujem o urbánne prostredie, čo sa prejavuje v znázorneniach bytového, ako aj verejného priestranstva.
Takmer celý život prežila v Petržalke, kde sa do nej vtláčala každodenná prítomnosť a šedosť panelákového sídliska, ako aj monumentálne čisté formy a ich kontrastné pôsobenie s komornými utilitárnymi stavbami, teda prvky, ktoré môžeme nájsť aj v jej obrazoch.
Alexandra Barth je absolventkou Katedry maliarstva a iných médií na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave v ateliéri Ivana Csudaia (2007 – 2013).
Výstava Výklenok bude mať svoje neoficiálnu vernisáž pri otvorení pobočky knižnice odbornej, cudzojazyčnej, umenovednej a populárno-náučnej literatúry na Vavilovovej 26, ktorá je pre pozvaných hostí pripravená na štvrtok, 29.júna 2023 o 11,00h.
Výstavu si majú návštevníci možnosť pozrieť do 30. júna 2024 v priestoroch knižnice.