15.02.2023 17,30- 19,00h.

Pobočka Turnianska 10 Pre dospelých turnianska@kniznicapetrzalka.sk | +421 947 487 714, FREE WI-FI zóna

KineDok 2022 je medzinárodné filmové podujatie, komunita a jedinečná platforma pre filmové vdelávanie a spôsob alternatívnej distribúcie, spájajúci priaznivcov a tvorcov kreatívnej dokumentaristiky, fungujúci od roku 2014.

Do tohto podujatia sa po tretíkrát zapája aj petržalská knižnica a to premietaním slovenského dokumentárneho filmu Námorník.

Námorník  je film o vzťahu medzi slobodou a sebeckosťou a hľadaní odpovede na otázku: Majú splnené sny na svojom konci vždy trpkú príchuť?

Po premietaní bude našim hosťom producent filmu Nazarij Klujev

Narodil sa v roku 1990 v Kieve, Ukrajina. Je držiteľom doktorandského titulu v oblasti filmovej produkcie   Vysokej školy múzických umení v Bratislave. Pôsobí ako producent a režisér v spoločnosti TOXPRO, ktorá sa zameriava na fullservis produkciu v oblasti reklamy a filmu. V jeho filmovom portfóliu sa nachádzajú tri celovečerné filmy. V roku 2020 v spolupráci s Red Bull Media House vyprodukoval biograficky dokument „Tempos“ o hudobnej kariére najúspešnejšieho slovenského hip hop umelca Rytmusa. V roku 2021 koprodukoval dokumentárny film režisérky Barbory Sliepkovej s názvom „Čiary“, ktorý získal tri ceny na filmovom festivale Jihlava. Jeho tretí film „The Sailor“ režisérky Lucie Kašovej bol nakrútený v Karibiku a svoju svetovú premiéru mal na festivale Hot Docs v Toronte v apríli 2021. Tento film zozbieral viac ako 20 festivalových uvedení po celom svete a Slovenskou Filmovou a Televíznou Akadémiou bol nominovaný ako najlepší dokumentárny film rokov 2020/2021. Nazarij Kľujev sa vo svojej práci zameriava na aktívne využívanie moderných komunikačných postupov, aktuálnych marketingových nástrojov a adresných distribučných stratégií monetizácie audivoziálneho obsahu.

Jeho filmy sú aktuálne v katalógoch svetových streamovacich služieb ako Netflix (Tempos) alebo Amazon Prime a Apple TV (The Sailor).

Nazarij Kľujev momentálne žije v Bratislave a pracuje na vývoji jeho ďalších projektov.