03.05.2016 - 31.05.2016

Pobočka Prokofievova 5 Pre deti Pre mládež Rodiny s deťmi prokofievova@kniznicapetrzalka.sk | 02 / 63 82 62 03, FREE WI-FI zóna

Ďalšou krásnou výstavou, ktorú budeme v rámci dní detskej knihy otvárať je výber z ilustrátorskej tvorby výtvarníka, ilustrátora a grafika Juraja Martišku.
Juraj Martiška patrí ku strednej generácií slovenských ilustrátorov. Jeho ilustračná tvorba je veľmi krehká a zároveň má v sebe jemne humorné prvky. Postavy štylizuje takým spôsobom, aby čo najlepšie dotvorili charakter ilustrovaného textu. Ilustrácie tvorí tak, aby boli pre detského čitateľa čo najpríťažlivejšie. Využíva jednoduchú kresbu, ktorú dopĺňa jemnou pastelovou farebnosťou. Jeho práca s farbou je veľmi kultivovaná a dotvára tak celkový príjemný a nevtieravý dojem z ilustrácií. Okrem ilustrovania beletrie a učebníc sa venuje aj voľnej maliarskej tvorbe a grafickému dizajnu.

Ocenené knihy:

Krajinka s Koníkom – Čestná listina IBBY 2012 za ilustrácie (spolu s dcérou)

Cena Ľudovíta Fullu 2013 za ilustračnú tvorbu pre deti a mládež

Prázdniny so strýcom Rafaelom – Najkrajšia detská kniha jari 2014

Ako skrotiť Drzú Soňu – Najkrajšia detská kniha leta 2014

Starec, ktorý lietal –Najkrajšia detská kniha jesene 2014 (spolu s dcérkou)

Záhada čarovného vajíčka – Najkrajšia detská kniha jari 2015

Vernisáž výstavy sa uskutoční 3.5. 2016 o 15.30 hod.