04.05.2020 - 17.05.2020

Milí čitatelia, návštevníci a priatelia Miestnej knižnice Petržalka,

spoločne s vami sa tešíme na znovu otvorenie knižnice.

Ústredný krízový štáb SR a odborníci zverejnili v minulom mesiaci 4 etapy uvoľňovania opatrení štátu proti šíreniu koronavírusu postupným otváraním prevádzok, podnikov a organizácií.

Knižnice boli zaradené do tretej fázy možného otvorenia, čo malo byť koncom mája. Včera konzílium odborníkov rozhodlo o zlúčení 2. a 3. fázy uvoľňovania opatrení, čo sa dotklo aj knižníc.  Táto náhla zmena nás prekvapila. Je nám ľúto, ale nie je v našich silách otvoriť a začať bezpečne prevádzkovať pobočky už od 6. mája 2020.

So súhlasom zriaďovateľa, mestskej časti Bratislava – Petržalka, otvoríme knižnicu v stredu o týždeň, 13. mája do odvolania v obmedzenom režime.

Do otvorenia knižnice na budúci týždeň ukončíme revíziu knižného fondu na Vavilovovej  24, rozvezieme nové knihy na všetky pobočky k výpožičkám, zabezpečíme konečné úpravy interiérov podľa hygienických predpisov a pripravíme pobočky na bezpečnú prevádzku pre všetkých návštevníkov a zamestnancov, spracujeme pre vás informácie a opatrenia o režime pobočiek v súčasnej dobe pandémie.

Tešíme sa na vás a dúfame, že pochopíte našu situáciu.

Ďakujeme za vašu ústretovosť a podporu.

Vaša knižnica a tím knihovníkov