11.03.2024 - 09.04.2024

Pobočka Turnianska 10 Pre deti turnianska@kniznicapetrzalka.sk | +421 947 487 714, FREE WI-FI zóna

Charakteristika: Podujatie na motívy knihy Katy Hudson „Veľké preteky“ o malej a veľmi rýchlej veveričke, ktorá miluje beh a preteky zvané „Lov na zlatý žaluď“. Tento rok sa však z pretekov stáva tímová súťaž a veverička tak na výhru musí do svojho družstva prijať kamarátov, ktorí veľmi rýchli nie sú.

Obsah: Prečítame si príbeh o súťaživej veveričke, ktorá sa každoročne zúčastňuje bežeckých pretekov. Tento rok sa však menia pravidlá a stáva sa z nich tímová súťaž. Vyhrá veveričkin tím aj napriek nie príliš rýchlym kamarátom? Utuží sa ich kamarátsky vzťah a tímový duch a vyhrajú spolu preteky alebo sa rozkmotria? Odpovede aj na tieto otázky nájdeme počas čítania knihy. Po jej prečítaní sa porozprávame o tímových súťažiach aj o kamarátstve, aké je dôležité nerozkmotriť si všetkých naokolo. Na záver si vyrobíme špeciálnu 3D postavičku veveričky a jej zlatej medaile.  

Cieľ: Uvedomiť si, že sila tímovej práce a držanie za jeden povraz upevňuje priateľstvá a utužuje vzťahy a pri tvorivej aktivite zase posilniť predstavivosť detí ohľadom výroby špeciálnej medaile.

Cieľová skupina: deti MŠ – špeciálna trieda

Trvanie: 45 min.

 

Podujatia pre MŠ Turnianska, Škôlka pre naše deti, Jasličky pre naše detičky, ŠZŠ a MŠ Žehrianska a MŠ Bzovícka, MŠ Fialová