02.11.2022 - 29.06.2023

Pobočka Vavilovova 26 odblit@kniznicapetrzalka.sk | 02 / 62 52 04 08, WI-Fi FREE zóna
Od 2. novembra 2022 čaká jednu z najstarších pobočiek petržalskej knižnice- pobočku odbornej, populárno-náučnej a cudzojazyčnej literatúry na Vavilovovej 26 komplexná obnova jej priestorov.
Knižnica slúži čitateľom už 36 rokov a po minuloročnej obnove okien ju čaká obnova, ktorá knižnici prinesie väčšie možnosti realizácie podujatí, príjemnejší a svetlejší priestor na oddych, čítanie a štúdium. V neposlednom rade plánujeme možnosť využívania spodného priestoru knižnice s využitím hudobného fondu ( LP platní, CD nosičov a MG kaziet) a s možnosťou komunitných stretnutí pre deti a dospelých.
Multifunkčnosť priestoru doplní muzikoterapia, filatelistický krúžok, literárny klub Generácia, prednášky, besedy, premietania a info pult, ktorý bude novinkou v poskytovaní služieb návštevníkom a čitateľom knižnice.
Umelecké dielo, drevená plastika, ktorá je umiestnené na pobočke dostane po obnove svoj väčší a výraznejší priestor jej obnovou a dominanciou v priestore.
Zatvorenie pobočky bude pre čitateľov znamenať dočasnú nedostupnosť výpožičiek z tejto pobočky, za čo sa ospravedlňujeme.
Všetky výpožičky budú predĺžené do 30. júna 2023.
Ak potrebujete knihy na štúdium, sebavzdelávanie či oddych, prosím, navštívte knižnicu do 31.10.2022.
Knihy bude možné vrátiť do biblioboxov, alebo priamo na pobočke Vavilovova 24, ktorá sídli oproti.
Veríme,že obnova priestoru a inventáru knižnice prispeje k väčšej spokojnosti čitateľov a príjemnému pocitu z pekného a funkčného priestoru pre návštevníkov.
→ v prípade výnimočných situácií Vás budeme včas informovať.
→ ospravedlňuje  sa za zvýšení hluk a prašnosť v okolí staveniska.