21.10.2019 - 28.10.2019

Pre deti Pre mládež

Vnútri ľudského sveta existuje iný, malý svet. Je tiež utkaný z príbehov ako ten náš. Ich vlákna prepletajú bytosti s ôsmimi nohami a štyrmi očami – pavúky. Pavúčia rodinka Websterovcov žije na najvyššom poschodí v útulných kokónoch zavesených vo výťahovej strojovni. Hlavná hrdinka – šesťročná pavúčica Lili sa toho musí veľa naučiť. Utkať svoje prvé vlákno, spustiť sa prvýkrát do školy. Jej tínedžerský brat Hugo ju sprevádza, aj keď mu sestra niekedy poriadne lezie na nervy. Mama Alma sa postará o pavúčie pochúťky a tato Walter o rozhodné slová. Trošku zábudlivá babka Matilda a vášnivý zberateľ dedko Rafael zas o prekvapivé vynálezy. V šiestich príbehoch objavíme nielen pevnosť pavúčieho vlákna, ale najmä skutočnú silu rodiny, ktorú spája.

Charakteristika: Podujatie pre deti materských škôl realizované pomocou knihy od Vandy Rosenbergovej, príbehy zo siete pavúčej rodinky Websterovcov.

Obsah: Pavúčia rodinka Websterovci býva v útulnej strojovni nad výťahovou šachtou. Hlavná hrdinka – šesťročná pavúčica Lili sa toho musí veľa naučiť. Spáva v bratovej izbe, lebo nemá svoju a nevie si ešte vytvoriť svoje vlákno. Mamička aj otec Lili vysvetľujú, že vlákno je pre pavúčika životne dôležitá vec. Zvládne si Lili vytvoriť svoje vlákno, začať chodiť do školy a naučiť sa mnoho nových vecí?

S deťmi sa porozprávame o rolovom správaní, činnostiach – čo robí mama, čo otec, čo môžu robiť deti. Spomenieme, že rodiny sú rôzne a každá je niečím špecifická, ale jednako veľmi dôležitá. Pomenujeme si prostredníctvom zábavnej aktivity konkrétnych členov rodiny, na záver deti vylúštia tajničku a nebude chýbať krátka rozprávka.

Trvanie : 35 min.

Cieľ:  Zopakovať si alebo naučiť sa pomenovania rôznorodých rodinných príslušníkov, poukázať na rozmanitosť rodín a funkcie členov rodiny.

Podujatie pre MŠ Krtko