17.09.2020 - 31.10.2020

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili včerajšej vernisáže ilustrácií Hedvigy Gutierrez. Výstavu si môžte pozrieť v priestoroch a výpožičných hodinách pobočky Prokofievova 5 do 31. októbra 2020.
K výstave pripravujeme aj sprievodný program pre školy a škôlky.
Výstava ilustrácií je autorským projektom mladej slovenskej ilustrátorky Hedvigy Gutierrez ku knihám Plecháč Bob a ku knihe Márie Lazárovej Škriatok Bertil a záhada strateného potoka. Plecháč Bob je  projektom a diplomovou prácou Hedvigy Gutierrez v ateliéri knižnej ilustrácie na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave.
Bob je plechovka, pyšná a bez štipky slušného správania. Musí sa popasovať so svojim osudom a zistí, že nikdy nie je neskoro zmeniť sa… Škriatok Bertil je hlavný hrdina knihy Márie Lazárovej, ktorý si veľmi rád číta. Pre seba, ale aj pre svoje kamarátky myšky.
Vernisáž výstavy bude spojená aj s prezentáciou knihy Škriatok Bertil a záhada strateného potoka a k svojim čitateľom ju vyprevadia na knižnú cestu autorka Mária Lazárová, ilustrátorka Hedviga Gutierrez a redaktorka vydavateľstva Slovart Zuzana Šeršeňová.
Výstava bude trvať až do 31. októbra a v knižnici k nej pripravíme viacero sprievodných podujatí, čítaní a interaktívnych stretnutí pre deti.