24.06.2022 17,00- 22,00

Pobočka Vavilovova 26 odblit@kniznicapetrzalka.sk | 02 / 62 52 04 08, WI-Fi FREE zóna
Projekt Tisíc okien, tisíc slov je spojením hudby, autorských čítaní, čítaní profesionálnych herečiek a hercov, aj knihovníčiek a knihovníkov petržalskej knižnice.
Projekt má ambíciu predstaviť Petržalku ako ako sídlisko s tisícimi oknami, za ktorými nájdeme tisíce ľudských príbehov, neraz spracovaných do niektorej z literárnych foriem či žánrov. Život ľudí na sídlisku nachádzame aj v hudbe, textoch piesní, fotografiách, grafikách, ilustráciách …
Radi by sme Petržalku predstavili ako miesto, v ktorom žijú zaujímaví, tvoriví a inšpiratívni ľudia, ktorí často obľubujú menšie, komornejšie stretnutia pri čítaní, počúvaní, hudbe a s možnosťou stretnúť priateľov a známych.
Projekt má za cieľ posilniť lokálpatriotizmus a širšie povedomie o Petržalke.
Podujatie je súčasťou Dní Petržalky 2022
Projekt z verejných zdrojov podporil Bratislavský samosprávny kraj.