28.04.2022 17,00 - 19,00h.

Pobočka Vavilovova 26 vavilovova26@kniznicapetrzalka.sk | 02 / 62 52 04 08, WI-Fi FREE zóna

Viedenská električka a jej história je dnes už legendou. Patrí z významným článkom petržalskej histórie.
Spoznajte históriu spojenia medzi Prešporkom a Viedňou. Čím bola táto trať unikátna, ktoré známe osobnosti ňou cestovali a prečo je aj po sto rokoch o túto legendu stále záujem?
Dozviete sa aj o záchrane a rekonštrukcii zachovanej historickej súpravy, ktorá sa nachádza na Slovensku od ľudí, ktorí sa jej históriou a záchranou historického vozňa a lokomotívy Ganz Eg6 venujú niekoľko rokov.
Tešíme sa,  že pozvanie do petržalskej knižnice opäť prijali Roman Delikát, Peter Martinko a Michal Milata zo Združenia priateľov mestskej hromadnej a regionálnej dopravy.
Prednáška je sprievodným podujatím k retrospektívnej výstave Taká bola Petržalka, ktorú máte možnosť vidieť na pobočke Turnianska 10.