30.06.2023

Pobočka Vavilovova 26 vavilovova26@kniznicapetrzalka.sk | +421 947 487 716, WI-Fi FREE zóna

Vo štvrtok, 29.6.2023 bola oficiálne otvorená po komplexnej obnove interiéru knižnica Vavilovova 26. Plne, v letnom režime, začne svojim čitateľom a návštevníkom slúžiť od pondelka, 3.júla 2023.

Súčasťou obnovy sú stavebné práce a interiérové vybavenie (knižničný mobiliár, výpožičný pult, lupa pre slabozrakých, päť nových počítačov, multifunkčné zariadenia , hudobné štúdio, technika na premietanie), ktoré budú slúžiť verejnosti.

Knižný fond spolu s časopismi aj regionálnou literatúrou tvorí 17 000 kníh a 39 titulov periodík.

S históriou a súčasnosťou knižnice, s priebehom rekonštrukčných prác a novou vizuálnou identitou oboznámili hostí riaditeľka knižnice Petržalka, Katarína Bergerová, spolupracujúci architekt a autor projektu Martin Hudec, PhD. a dizajnér Martin Mistrík. Po prezentácii si hostia prezreli nové priestory zrekonštruovaného knižničného priestoru.

Oficiálneho otvorenia sa zúčastnili Róbert Špoták, riaditeľ z Fondu na podporu umenia, Michala Kozáková, zástupkyňa starostu Petržalky,  Jana Slezáková, riaditeľka Knižnice Staré mesto, Daniela Tóthová, riaditeľka Malokarpatskej knižnice Pezinok, Helena Mlejová, v zastúpení riaditeľa Mestskej knižnice Bratislava a ďalší.

Ďakujem všetkým, ktorí finančne podporili, odborne spolupracovali alebo sa inou cestou podieľali na rekonštrukcii knižnice Vavilovova 26.

Vám, milí naši čitatelia, prajem, aby ste sa v nových priestoroch cítili príjemne, nachádzali potešenie zo služieb a ponuky kníh.

Projekt rekonštrukcie je realizovaný z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia a s finančnou podporou mestskej časti Petržalka, za čo srdečne ďakujem.

Katarína Bergerová, riaditeľka Knižnice Petržalka