Johannes Jensen má pocit, že je iný

Pobočka Prokofievova 5 prokofievova@kniznicapetrzalka.sk

Charakteristika projektu: : Kniha o krokodílovi Johannesovi nás učí, že nie je hanba vytŕčať z davu. Spolu s deťmi otvoríme tému inakosti a toho, čo nám do života môže priniesť.
Cieľ: Diskusia na tému inakosti, jej úskalí, ale aj prínosu. Podpora scitlivenia a empatie u detí, rozvíjanie kreativity a podpora výtvarného vyjadrenia.
Cieľová skupina: MŠ, 1. ročník ZŠ, špeciálne školy
Spôsob realizácie: Johannes Jensen má pocit, že príliš nezapadá. Že by to bolo jeho chvostom? Alebo tým, že nosí mašľu? Žiaden z jeho pokusov zaradiť sa do spoločnosti nie je úspešný – až kým mu nečakaný sled udalostí neukáže, že je s ním všetko v najlepšom poriadku. Podujatie zahŕňa dramatizované čítanie, prezentácia ilustrácií, ale aj využívanie arteterapeutických techník.
Trvanie: 45 min.

Použitá literatúra:
Hovland, Erik: JohannesJensen má pocit, že je iný: http://katalog.kniznicapetrzalka.sk/l.dll?cll~P=79992&TL=ZLHL

Iné projekty

  • Nenásytná húsenička

    Charakteristika projektu: Prostredníctvom príbehu o „nenásytnej” húseničke sa deti interaktívnou formou zahrajú s farbami, číslami, ovocím a zeleninou. Cieľ: Zaujímavou…

  • Súťaž: Petržalské súzvuky Ferka Urbánka 2018, 29. ročník

    Š T A T Ú T   29. ročníka celoslovenskej literárnej súťaže začínajúcich autorov Petržalské súzvuky Ferka Urbánka 2018    I….

  • Otvorme sa rozprávkam

    Cieľom tohto projektu – práce s týmito knihami je aby sa deti naučili ako sa správať k iným ľuďom, zvieratkám a prírode. Čo…