21.08.2023 17,30-19,00h.

Pobočka Vavilovova 26 Pre dospelých Pre mládež Seniori vavilovova26@kniznicapetrzalka.sk | +421 947 487 716, WI-Fi FREE zóna
Platforma KineDok vďaka viac než 200 projekčným miestam v 6 krajinách prináša filmovým fanúšikom to najzaujímavejšie z regiónu. Ďalší, už deviaty ročník KineDoku sa začal 1.mája 2023.
Filmy z kolekcie KineDok sú premietané v kaviarňach, galériách, kultúrnych centrách, či rôznych netradičných priestoroch a sú sprevádzané diskusiami s tvorcami, filmármi či inými zaujímavými hosťami.
V roku 2022 rozšíril KineDok distribúciu aj do knižníc. Tieto projekcie sú doplnené diskusiami s pedagógmi a pozvanými odborníkmi.
Dokument o Rómoch v odboji, ktorí bojovali za našu slobodu a padli, upadli do úplného zabudnutia a zomreli tak druhý krát. Téma dokumentu úzko súvisí s rodinou režisérky Very Lackovej.
Od babičky poznala príbeh svojho pradeda, ktorý bol rómsky partizán. Kvôli tomu, že bol v odboji, mu počas vojny vyvraždili šesťčlennú rodinu – dve bábätká, dve staršie dcéry, manželku aj matku. On sám bol v tej dobe v koncentračnom tábore a dozvedel sa o tom, až keď sa dostal domov. Po vojne sa znova oženil so ženou s podobným osudom – Nemci jej zavraždili muža. Pradedo s ňou mal tri dcéry a najmladšia z nich bola režisérkina babička.