03.07.2023 - 31.08.2023

Pobočky Furdekova 1, Haanova 37, Lietavská 16, Prokofievova 5, Rovniankova 3, Turnianska 10, Vavilovova 24, Vavilovova 26, Vyšehradská 27 furdekova1@kniznicapetrzalka.sk | 02 / 62 31 53 24 FREE WI-FI zóna

Letné obdobie prináša do našich pobočiek knižnice úplne iný typ podujatí.

S našimi najmä detskými čitateľmi sa budeme pravidelne stretávať na exteriérových podujatiach, s dospelými zasa pri výstavách, či premietaní zaujímavých dokumentov.

Krásne leto, priatelia.

Prečítané leto v petržalskej knižnici

Každé leto si prajeme, aby si deti k plavkám vždy zabalili aj dobrú knižku. Nakoniec, štyri až šesť za leto? To dáte! Preto vám chceme vybrať knihy „ priamo na mieru“!

Vo výbere, ktorý je podporený tento rok krásnou brožúrou Spomienkovník nájdete predčítacie knihy pre predškolákov, nádherné obrazové knihy pre deti, ktoré práve zvládli abecedu, vtipné príbehy pre začínajúcich čitateľov, nečakané obrazové nádhery pre mládežníkov aj overené príbehy pre mládežníkov.

V knižnici na vás čaká Preukaz letného knihomoľa/knihomoľky, kde môžete knihy vychvalovať, haniť, zapisovať ale hlavne- baviť sa aj čítaním!

Termín: 1.7. do 31.8.2023

Miesto: knižnica Prokofievova 5

Divadielko v knižnici – Jašter Jeseter

Predstavenie Divadla Fí je určené deťom od 4-10 rokov. Obyvatelia jazierka zistia, že z ich domova začína miznúť životodarná voda. Jašter s nezvyčajným menom “Jeseter”, samozvaný tajný agent, sa rozhodne svojich kamarátov zachrániť.

Dokáže nájsť riešenie včas, alebo budú všetci nútení opustiť svoj domov? Predstavenie Divadla Fí je určené deťom od 4-10 rokovProgram je súčasťou projektu Spoločne EKO

Termín: 18.7.  o 9,30 pred knižnicou Furdekova 1

Termín: 9.8. o 9,30 pod terasou knižnice Vavilovova 26

Festival Kinedok v knižnici

Kinedok prináša tie najlepšie dokumenty zo stednej a východnej Európy na netradičné miesta.

Príď do Klubu pod terasou na premietanie výborných dokumentov a stretnutie s hosťami.

10.7.2023- Biela na bielej ( SR), 17,30- Klub pod terasou Vavilovova 26

stretnutie s režisérkou filmu Vierou Čákanyovou

21.8.2023- Ako som sa stala partizánkou (ČR)- Klub pod terasou Vavilovova 26

Výstava Výklenok. Petržalka očami Alexandry Barth

Alexandra Barth prezentuje diela, ktoré sa venujú prevažne záznamu mestského prostredia a mestských zátiší. Výstava ponúka trinásť diel. Pre prezentované diela je príznačný autorkin záujem o urbánne prostredie, čo sa prejavuje v znázorneniach bytového, ako aj verejného priestranstva

Takmer celý život prežila v Petržalke, kde sa do nej vtláčala každodenná prítomnosť a šedosť panelákového sídliska, ako aj monumentálne čisté formy a ich kontrastné pôsobenie s komornými utilitárnymi stavbami, teda prvky, ktoré môžeme nájsť aj v jej obrazoch. Alexandra Barth je absolventkou Katedry maliarstva a iných médií na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave v ateliéri Ivana Csudaia (2007 – 2013).

Termín: 1.7.- 31.12.2023

Miesto: knižnica Vavilovova 26

Klimatické štvrte a mestá

Stretnutie delegácie rakúskych realitných developerov a zástupcov rakúskych enviroorgnizácií a ministerstva na pôde knižnice Vavilovova 26. Cieľom stretnutia je predstavenie nových možností panelových stavieb s moderným riešením tzv.    zelených striech. Stretnutie je organizované pre pozvaných hostí a delegáciu.

Termín: 6.7.2023

Miesto: knižnica Vavilovova 26

Burza kníh

Veľká letná knižná burza čítaných, vyradených či darovaných kníh. Návštevníci majú možnosť zobrať si zdarma staršie čísla časopisov, krížoviek, sudoku a pod.

Jednotná cena: 0,50 eur za knihu.

Termín: 14.8.2023 od 14,00 do 17,00h.

Miesto: knižnica Prokofievova 5

Na palube jednorožca

je výnimočná rodinná zážitková akcia nekomerčného tipu. Pre deti a dospelých bolo pripravených počas dňa množstvo atraktívnych, no zároveň edukačných stanovíšť a aktivít. Deti sme prostredníctvom zážitku učili prvú pomoc, separovať odpad, chrániť prírodu, manuálnym a mentálnym zručnostiam. Chýbať nebude ani stanovište petržalskej knižnice, improvizovaná čitáreň  a skvelé súťaže a aktivity pre deti.

Termín: 27.8.2023 od 10,00 do 18,00h.

Miesto: Sad Janka Kráľa