12.02.2024 - 30.04.2024

Pobočka Vavilovova 26 Pre dospelých vavilovova26@kniznicapetrzalka.sk | 02 / 62 52 04 08, WI-Fi FREE zóna
Rozhlasové vysielanie pre verejnosť v Československu bolo zahájené 18. mája 1923.
Sto rokov je dlhá doba a rozhlasové dejiny odrážajú históriu našej spoločnej krajiny. Výstava mapuje vysielanie v ktorej sa odráža prosperita 20. rokov 20. storočia, obsadenie Československa nacistami, oslobodenie Československa, temné obdobie komunizmu, Pražskú jar, vpád sovietskych vojsk v roku 1968, nežnú revolúciu, rozdelenie Československa aj vstup Česka do európskych a transatlantických organizácií. V mnohých dejinných prelomových momentoch zohral rozhlas zásadnú a kľúčovú úlohu.
Výstava, ktorá má interaktívny charakter vďaka využitiu QR kódov s možnosťou vypočuť si prostredníctvom nich autentické nahrávky z vysielania organizujeme v spolupráci s Českých centrom Bratislava.
Výstavu budeme dopĺňať sprievodnými podujatiami.
V knižnici majú návštevníci možnosť vypočuť si niektoré populárne nahrávky hudby a hovoreného slova aj priam v priestoroch hudobného štúdia Miestnej knižnice Petržalka, v knižnici na Vavilovovej 26.
Termín: 12. 2. – 30. 4. 2024
Miesto: Klub pod terasou, knižnica Vavilovova 26.