15.11.2019 - 21.02.2020

Pobočka Prokofievova 5 prokofievova@kniznicapetrzalka.sk | 02 / 63 82 62 03, FREE WI-FI zóna

Bratislava magická je výstava fotografií k 100. výročiu pripojenia Petržalky k Československu. Bratislavská aktivistka, fotografka a publicistka Hana Fábry zachytáva prostredníctvom fotografie premeny Bratislavy. Na jednej snímke nájdete kontrast starého a nového, minulosť a prítomnosť. Mnohé miesta zachytené na jej fotografiách pochádzajú ešte z čias prvej republiky. Súčasťou výstavy sú umelecké kresby výtvarníka Milana Blatnického, ktoré sú inšpirované prácou fotografky.

Bratislava magická je taktiež názov spoločného diára, ktorý v jednotlivých dňoch zachytáva významné udalosti a osobnosti z dejín Bratislavy. Svetlo sveta uzrie na otvorení výstavy, na jednej z pobočiek Miestnej knižnice Petržalka, na ktorú vás srdečne pozývame.

Otvorenie výstavy prebehne 15.novembera 2019 (piatok) o 18:00 na pobočke Prokofievova 5.

Kurátorka: Michaela Kostková

Realizáciu výstavy podporila MČ Bratislava-Petržalka.