04.10.2022 - 26.10.2022

Pobočky Vavilovova 24, Furdekova 1, Vyšehradská 27, Prokofievova 5 vavilovova24@kniznicapetrzalka.sk | 02 / 62 24 06 13 FREE WI-FI zóna

Ako sprostredkovať dnešným deťom informácie o službách knižnice a o možnosti vyhľadávania v katalógoch? V petržalskej knižnici z nich urobíme detektívov a všetko o nás si budú musieť odhaliť sami. Pomocou stôp ukrytých v rôznych knihách odhalíme zlodeja prísne tajných dokumentov. Precvičíme si pri tom čítanie s porozumením, šifrovanie a spoluprácu v tímoch. Zároveň sa naučíme ako sú označované knihy v knižnici a ako sa pracuje s knižničnou databázou Clavius. Informačná výchova v knižnici nemusí byť vôbec nudná.

ZŠ Vlastenecké námestie – tretiaci , ZŠ Pankúchova – piataci a ZŠ Budatínska tretiaci, ZŠ Nobelovo námestie – tretiaci