28.02.2022 - 04.03.2022

Pobočky Furdekova 1, Haanova 37, Lietavská 16, Prokofievova 5, Vavilovova 24, Vavilovova 26, Vyšehradská 27, Rovniankova 3 Pre deti Pre dospelých Pre mládež Seniori furdekova1@kniznicapetrzalka.sk | 02 / 62 31 53 24 FREE WI-FI zóna

Prvý marcový týždeň je už neodmysliteľne spätý s Týždňom slovenských knižníc.

V pondelok  28. februára odštartoval už jeho 23. ročník, do ktorého sa aktívne zapojila aj Petržalská knižnica.

V tomto  týždni návštevníci knižnice využili bonusy, ktorými sú bezplatná registrácia a preregistrácia či odpustenie všetkých poplatkov za upomienky pri podmienke vrátenia všetkých vypožičaných kníh.

Knižnicu sme predstavili  ako jeden z najekologickejších projektov našej doby. Tohtoročný týždeň slovenských knižníc si vzal za cieľ predstaviť knižnice ako „zelené miesta“. Vedeli ste, že na výrobu jednej  knihy treba až 26 litrov vody? Z jedného stromu sa vyrobí približne sto kníh. Knižnice sú efektívnym spôsobom, ako tých stromov a vody ušetriť čo najviac. Jednu knihu v knižnici si vypožičia veľký počet ľudí. Ak si knihu kúpite pre seba, prečítate si ju raz, možno dvakrát v živote.

Na facebookovej stránke knižnice sme v tomto týždni predstavili curicullum vitae vybraných kníh. Kde všade boli? Akí čitatelia si ich vypožičali? Koľko mali rokov? Ako vyzerajú po dlhých cestách v mnohých domácnostiach, kufroch, taškách, nočných stolíkoch? Videá si môžete pozrieť na našej webovej stránke a YouTube knižnice.

Petržalská knižnica je zelená knižnica.