21.03.2024 17,30- 19,00 h.

Pobočka Prokofievova 5 Pre dospelých Pre mládež prokofievova@kniznicapetrzalka.sk | 02 / 63 82 62 03, FREE WI-FI zóna
Kinedok v knižnici pokračuje aj v marci ponukou možnosti pozrieť si film v dvoch termínoch.
Klub pod terasou, knižnica Vavilovova 26, 14.3.2024 o 17:30 h.
Knižnica Prokofievova 5, 21.3.2024 o 17:30 h.
Film sa premieta v českom jazyku.
Dokumentárny film „Láska pod kapotou“ je príbehom odhodlaného 50-ročného Jaroslava, ktorý má v živote dve vášne. Rýchle autá a školskú lásku Jitku, ktorá mu po pokazenom manželstve vrátila nádej a chuť ísť ďalej. Jitka, oficiálne najstaršia autokrosová jazdkyňa v Českej republike, by len ťažko našla lepšieho mechanika a trénera akým je Jaroslav. Jaroslav pre ňu znovu a znovu stavia ojazdené pretekárske autá a spoločne dúfajú vo víťazstvo.
Športové zápolenie je len kulisou pre skutočné „preteky života“, v ktorých dvojica ešte nepatrí medzi favoritov. Frustrácia a dezilúzia z minulosti tak môže nabrať prekvapivý smer. Režisér Miro Remo prichádza s príbehom z moravsko-slovenského pohraničia, ktorému nechýba dráma ani humor.