01.03.2023 - 31.03.2023

Pobočky Haanova 37, Lietavská 16, Prokofievova 5, Rovniankova 3, Turnianska 10, Vavilovova 24, Vyšehradská 27 haanova37@kniznicapetrzalka.sk | +421 947 487 710, FREE WI-FI zóna

Týždeň slovenských knižníc

Marec je neodmysliteľne spätý s Týždňom slovenských knižníc (TSK). V tomto  týždni návštevníci knižnice môžu využiť bonus vo forme registrácie a preregistrácie za symbolické 1€  a s podmienkou vrátenia všetkých vypožičaných kníh vám odpustíme všetky sankčné poplatky.

 

Ako sme kedysi žili … s etnologičkou Zorou Mintálovou Zubercovou

Je slovenská etnografka, historička a muzeologička. Kniha o živote našich predkov prináša pohľad do dediny či mestečka, vstupu do usadlostí, dvorov a domov rôznych vrstiev obyvateľstva. Prednáška je sprievodným programom Týždňa slovenských knižníc.

Termín: 9.3.2023 o 16,30h.  

Miesto: pobočka Prokofievova 5

 

Výstava Pod hladinou

Výstava ilustrácií autorského projektu- knihy Pod hladinou, mladej ilustrátorky Hedvigy Guttierez.
Hlavnou ideou knihy je fakt, že každý sa niečoho bojíme a tento pocit je úplne prirodzený, no občas nás brzdí pri objavovaní neobyčajných dobrodružstiev.Hlavný hrdina knihy sa však popasuje so strachom svojsky a razantne.

Termín: 27.2. – 27.4.2023

Miesto: knižnica Prokofievova 5 

 

 Výstava Hra na celý život – animátor Géza M. Tóth

Maďarský režisér a tvorca animovaných filmov Géza M. Tóth je členom Akadémie filmových umení a vied a Medzinárodnej akadémie televíznych umení a vied. Jeho diela sa zúčastnili na viac ako 200 filmových festivaloch a boli ocenené viac ako 100 cenami. Jeho animovaný film MAESTRO bol v roku 2007 nominovaný na Oscara v kategórii Najlepší krátky animovaný film.

Termín: 8.3. – 28.4.2023

Miesto: knižnica Turnianska 10

 

Kinedok – maďarský dokumentárny film Tobi vo farbách dúhy

KineDok 2022 je medzinárodné filmové podujatie, komunita a jedinečná platforma pre filmové vdelávanie a spôsob alternatívnej distribúcie, spájajúci priaznivcov a tvorcov kreatívnej dokumentaristiky.

Do tohto podujatia sa zapája aj petržalská knižnica a to premietaním maďarského dokumentárneho filmu režisérky Alexy Bakony. Dokument reflektuje príbeh Évy a jej 16- ročnej dcéry z malej  maďarskej dediny. Dcéra sa rozhodla nahlas hovoriť o tom, že chce byť mužom a žiť podľa sebou zvoleného mena – Tobi. Éva sa napriek podpore dcérinho rozhodnutia trápi. Tobi je odhodlaný stať sa z biologického hľadiska mužom ešte počas svojho dospievania. Tobi vo farbách dúhy je emocionálny príbeh o uvoľnení a prijatí.

Termín: 16.3. 2023 o 17.30 h.

Miesto: knižnica Turnianska 10

  

Darčekový čitateľský preukaz

Hľadáš malý, zmysluplný a ekologický darček pre blízkeho človeka, kamaráta/tku? Ponúkame vám možnosť zakúpenia darčekového čitateľského preukazu formou darčekovej poukážky rôznej hodnoty, ktorú si obdarovaný/ná môže zameniť za čitateľský preukaz na ktorejkoľvek pobočke podľa vlastného výberu.

Termín: od 13.3.2023 

Miesto: všetky pobočky knižnice