20.05.2024 - 21.05.2024

Pobočka Furdekova 1 Pre deti Pre dospelých Pre mládež Seniori furdekova1@kniznicapetrzalka.sk | +421 947 487 718, FREE WI-FI zóna

Charakteristika projektu: Hravým spôsobom sa porozprávame o hygiene, starostlivosti o zuby a strachu zo zubárov.
Cieľ: Pomocou príbehu a výstižných obrázkov názorne priblížiť, čo to je zubný kaz, čo spôsobuje a ako sa mu vyhnúť. Podujatie deti motivuje k starostlivosti o zúbky a k osvojeniu si základných hygienických návykov.
Cieľová skupina: deti MŠ
Spôsob realizácie: Prečítame a prezrieme si v obrázkovej prezentácii vtipný príbeh o Kazovi, ktorý si hľadá domček v rôznych ústach – u dievčatka nepochodí, lebo sa mu umyté zúbky šmýkajú, u chlapčeka je toľko kazov, že sa tam nezmestí, dedko ho vždy odfúkne pri silnom chrápaní a babka ho vyberie s protézou do pohára. Až si nakoniec vyberie na bývanie vypadnutý zúbok pod vankúšom, no to netuší, že aj po ten si príde v noci víla, ktorá mu ukáže, že zúbky sa nemusia iba kaziť. Porozprávame si o dôležitosti zúbkov, ako sa o ne starať, aby sme nemali kazy a čo sa stane, keď už nejaké máme. Deti si budú môcť na názornej hračke aj vyskúšať čistenie zubov. Nebude chýbať ani rozprávka o zúbkoch na záver a možnosť prezerania kníh.
Trvanie: 35 min.
Cirkevná materská škola Lachova