09.11.2017 17,00- 19.00 h.

Pobočka Lietavská 16 lietavska16@kniznicapetrzalka.sk

Medziriadkovanie je nový literárny projekt pravidelných stretnutí so slovenskými autorkami a autormi, ktorí sa vo svojej tvorbe venujú aj medzigeneračným vzťahom, reflektujú život zrelšej generácie ľudí cez prózu, poéziu, autobiografiu, či cez rozhovory so zaujímavými ľuďmi. Projekt budeme realizovať každý druhý mesiac, na zrekonštruovanej pobočke Lietavská 16, kde vznikol malý, útulný priestor pre stretávanie sa pri dobrej knihe , či so zaujímavými ľuďmi. Veríme, že stretnutia budú príležitosťou, dozvedieť sa o autoroch a autorkách, o ich knihách, ale aj čitateľoch, ktorí si ich nachádzajú v našej knižnici aj viac. Pretože odkaz pre iných, milé drobnosti a pekné slovo sa niekedy ukrýva medzi riadkami, v ktorých sa učíme čítať celý život.

Našou druhou hosťkou v projekte bude Petržalčanka, autorka viac ako tridsiatich kníh pre dospelých, ale aj pre deti a mládež Dana Hlavatá, ktorá tento rok oslávila aj svoje životné jubileum.

Nový projekt Medziriadkovanie, ktorý sme pripravili v celoročnej ponuke pre našich čitateľov na zrekonštruovanej pobočke Lietavská 16 odštartovala autorka kníh rozhovorov so zaujímavými osobnosťami, aj románmi zo súčasnosti, dlhoročná novinárka Marika Studeničová. „Medzi riadkami“ nám prezradila, ako jej knihy rozhovorov s Vladimírom Durdíkom, Vilmou Jamnickou, Jozefom Golonkom či Janou Kocianovou vznikali, ako sa rozhovory nahrávajú a aké náročné je ich spracovanie do beletrizovanej formy. Prezradila aj niekoľko zaujímavostí z jej pripravovanej knihy, ktorej témou bude chudnutie trocha extrémnou formou. Dozvedeli sme sa aj meno osobnosti, s ktorou by Marika Studeničová rada urobila rozhovor. Jej kniha Milenec patrí k najžiadanejším knihám v petržalskej knižnici. Knihy Mariky Studeničovej nájdete na všetkých pobočkách petržalskej knižnice.