Víťazné práce súťaže Petržalské súzvuky Ferka Urbánka 2014-2021

Pre deti Pre dospelých Pre mládež Seniori metodika@kniznicapetrzalka.sk | 02/62 520 189

Výsledky celoslovenskej literárnej súťaže začínajúcich autorov
Petržalské súzvuky Ferka Urbánka.

Víťazné práce 2021

 

1. kategória poézia žiaci 1. stupňa základných škôl (3.-5. ročník)
1. miesto: Lenka Starinská Záclona, Tráva
2. miesto: Peter Sokol Lujza
3. miesto: Nela Chovancová Jeseň, Kôra, Balón, Najkrajšia muzika
 Čestné uznanie: Sofia Mária Danielovičová Krídla, Dedko, Kufor, Pavučina, Čokoláda
1. kategória próza žiaci 1. stupňa základných škôl (3.-5. ročník)
1. miesto: Andrej Vlček Môj brat je neporiadník
2. miesto: Nela Holíková Zajko Tojko, Harry Potter a ja
3. miesto: Nela Chovancová Ježibaba
2. kategória poézia žiaci 2. stupňa základných škôl (6.-9. ročník)
1. miesto: Ema Jeleňová Bosý, I srdce, To pekné, Pomaly, Stará jabloň
2. miesto: Jakub Olejník XXX, Na lavičke, Zlodej
2. miesto: Lenka Melcherová Stará knihovnička, Pokladnička, Oči
3. miesto: Ema Rusiňáková Hrdza, 0101, Nikdy si si neuvedomil,
3. miesto: Tina Strenková Dá sa bez pera písať báseň?, Čučoriedky, Animovaný svet
2. kategória próza       žiaci 2. stupňa základných škôl (6.-9. ročník)
1. miesto: Veronika Šepeľáková Regulácia
2. miesto: Lucia Vojtášová 28.8. 2451 – Abigail
2. miesto: Nikol Emma Poláková Chyba
3. miesto: Tina Strenková Sklomeniny, Hra farebných pixelov
3. miesto: Michaela Danišová Sladká karanténa
3. kategória poézia študenti stredných škôl a mládež do 20 rokov
1. miesto: Katarína Melcherová XXX, Suché miesta, XXX
2. miesto: Anna Semková Osamelá apokalypsa
3. miesto: Marek Jaroš Neúplná, Príbeh (úvod, jadro, záver), Chrám
3. kategória próza študenti stredných škôl a mládež do 20 rokov
1. miesto: Barbora Schonová Nič nové
2. miesto: Soňa Kršáková Do skorého videnia
2. miesto: Em Hlavová Cena mieru, Caelar (pieseň mora)
3. miesto: Daren Olaf Ludwig Krvavé tajomstvo na panstve McJohnsonovcov
3. miesto: Dominika Trudičová Neviditeľná
4. kategória poézia dospelí nad 20 rokov
1. miesto: Adam Kollár Poryvy
1. miesto: Matúš Chalupa Básne
2. miesto: Danica Hrnčiarová Šišláková Choré jednoaktovky, Presýpacie hodiny, Dažďový rispet, Sú chvíle
3. miesto: Emília Filipová Búrka, Hodiny času, Hora, Listy, Sklamanie
3. miesto: Zuzana Brnoliaková Príbehov plná hlava, Trochu toho humoru, Vážnosť, Kapustové hody, Mám plán
Čestné uznanie: Zuzana Martišková Prvobozková, Starosvetská
Čestné uznanie: Magdaléna Martišková Prv než medzi opálmi zazimujú netopiere, Keď skackáme do reči ukazovákmi
Čestné uznanie: Viliam Rosinský .akoby, .kalé obchodné praktiky, .macôšky, .intra viláň, .borderline#2
Čestné uznanie: Monika Mišúnová Šormanová Senná láska k odletu, Posledná včera
4. kategória próza dospelí nad 20 rokov
1. miesto: Natália Timaníková Picks
1. miesto: Magdaléna Martišková Žihľavový kód
1. miesto: Martina Krnáčová Fragmenty všedných dní
2. miesto: Marek Matuška Kľúčový návštevník
2. miesto: Ľudmila Magdolenová Sladké dievča
3. miesto: Kristína Lenart Dionýzie
3. miesto: Monika Mišúnová Šormanová Majú to v rodine
Čestné uznanie: Henrich Fačkovec Dievča so srdcovou arytmiou, Priemiéra
Čestné uznanie: Štefan Moravčík Bes
Čestné uznanie: Daniela Sánthová Starý dom
Cena riaditeľky: Lenka Melcherová Stará knihovnička

 

Víťazné práce 2020

 

1. kategória poézia žiaci 1. stupňa základných škôl (3.-5. ročník)
1. miesto: Kamila Lehetová Svet, Plávanie, Dieťa, Jar, Umelec
2. miesto Soňa Čandíková Púpava, Mama
3. miesto Richard Farkaš Jedna veta
   
1. kategória próza žiaci 1. stupňa základných škôl (3.-5. ročník)
1. miesto Kristína Paršová Tajné zákutie
2. miesto Nela Chovancová Medvedí cesnak mám radšej ako medveďa
3. miesto Johana Holotňáková O farbičke
2. kategória poézia žiaci 2. stupňa základných škôl (6.-9. ročník)
1. miesto Ema Rusiňáková xxx, Slovo, xxx, Na hojdačke
2. miesto Jakub Olejník Zhora, xxx, Šach-mat, V páde
2. miesto Natália Matoľáková Obrázkové more, Jesenná, Nebo, Jar sa začína krásne
3. miesto Lenka Melcherová Hojdačka, Chuť ohryzenej ceruzky, Káva
3. miesto Marianna Ibrahimi Smola, Cesta
2. kategória próza       žiaci 2. stupňa základných škôl (6.-9. ročník)
1. miesto Zuzana Badačová Oči sivej farby
2. miesto Zuzana Šályová Súťaž
2. miesto Veronika Šepeľáková 12DL813
3. miesto Andrea Babincová Sám doma s homi
3. miesto Nina Vašková Alergia
Čestné uznanie Viktória Adela Bednárová Korona, ty potvora jedna
3. kategória poézia študenti stredných škôl a mládež do 20 rokov
1. miesto Magdaléna Martišková Háčiky nepožičaných žien s fajkami, keď všade hrajú Otela
2. miesto Tomáš Krištof Bez trička, Skryté maličkosti a Skladám poctu žene
3. miesto Anna Semková xxx, Kliešte už nepredávam, xxx
3. kategória próza študenti stredných škôl a mládež do 20 rokov
1. miesto Filip Tkáč Choroba
2. miesto Magdaléna Martišková Diery, Správa zvitkov velúrovej kože o nikdy nenarodených knihách
2. miesto Mária Barnovská Slovo a ticho menia ľudí, Hrdinka, Bol si mojim mocným stromom
3. miesto Dominik Ichman Dve strany železnej opony, Denník Východu a spoveď Západu
3. miesto Mária Matejová Hlboká voda, Odišiel som, hoci som mal zostať, Prekážky
3. miesto Kristína Trnovská Čierny zápisník
Čestné uznanie Anna Semková Nádych
Čestné uznanie Stanislava Pilátová Neodchádzajte, bez vás je tu veselšie
Čestné uznanie Barbora Schönová Smrť
 4. kategória poézia dospelí nad 20 rokov
1. miesto Adam Kollár Vydychuješ, Pozeráš na Mesiac, Lunica, Červený a Amnézia
2. miesto Emília Filipová Ešte je čas, Stopy tvojho ja a Domov
2. miesto Denisa Brliťová Koncert, Mravec Krištof a Lienka
3. miesto  Zuzana Brnoliaková Prepriahanie radšej nie, Časomiera žien, Zahmlievanie, Metodický prístup a Hydropónia
Čestné uznanie Emma Tomková xxx, xxx, xxx, xxx, xxx (5 básní bez názvu)
4. kategória próza dospelí nad 20 rokov
1. miesto Monika Bančanská Svadobná fotografia,
2. miesto Eliška Kohlíčková A máš snad na výběr?
2. miesto Henrich Fačkovec Spoznaj tú pravú
2. miesto Richard Jakeš Súslednosť
3. miesto Štefan Moravčík Vlak č. 5612
3. miesto Anna Palkovičová Citróny a veci podobné
3. miesto Eva Sabolová  Nutná obrana
Čestné uznanie Katarína Liptáková Jacková Králi dediny
Čestné uznanie Ľudmila Magdolenová Petržalské súzvuky
Čestné uznanie Alena Salajová Fóbia a ťuk na čelo
Čestné uznanie Terézia Schwartzová Už nikdy viac vojnu!
Cena riaditeľky Liliana Marenčíková Neobyčajné preteky

 

Víťazné práce 2019

 

1. kategória poézia žiaci 1. stupňa základných škôl (3.-5. ročník)
1. miesto: Kamila Lehetová Budík, Športovec
2. miesto Branislav Šebesta Chodníková mincaSoňa Ča
3. miesto Nina Bočkajová Naša zem, Leto
3. miesto Tereza Agnesa Medveďová Šťastný kvet, Ach, príroda
1. kategória próza žiaci 1. stupňa základných škôl (3.-5. ročník)
1. miesto neudelené
2. miesto Zuzana Badačová Líščie dievča
3. miesto Michaela Danišová Vozíčková Alica
2. kategória poézia žiaci 2. stupňa základných škôl (6.-9. ročník)
1. miesto Laura Novotná Prosím, nechajte zasvietené…, (Ne)zabudnuté, Živo(t) hra(nie)
2. miesto Adrián Skácel Prudká láska
2. miesto Mrianna Ibrahimi Slza
3. miesto Markus Štofko Pád I., Zadymená I.
2. kategória próza žiaci 2. stupňa základných škôl (6.-9. ročník)
1. miesto Anna Semková Zazimovanie
2. miesto Alexandra Viera Hozlárová Úponky
3. miesto Linda Lednická Moja hviezda nič neznamená
3. miesto Gréta Ondrášková Denník začínajúcej blogerky
3. kategória poézia študenti stredných škôl a mládež do 20 rokov
1. miesto Magdaléna Martišková Nenosím silonky som svetloplachá, po žilách sa neuteká, v našom parku bude raz žihadielko
2. miesto neudelené
3. miesto Magdaléna Tkáčová Tanec s makmi
3. miesto Tomáš Krištof Excentricita, Ranná šálka kávy
3. kategória próza študenti stredných škôl a mládež do 20 rokov
1. miesto Ema Hlavová Pod hviezdami pri kozube
2. miesto Denisa Fujašová Odkaz v zelenom zošite s modrými nezábudkami budúcim generáciám
3. miesto Oskar Lelko Začiatok či koniec?
3. miesto Adam Msolly Stále nový začiatok, Vtedy som si uvedomil, že na to mám
Čestné uznanie Sylvia Rothmeierová Začiatok alebo koniec?
4. kategória poézia dospelí nad 20 rokov
1. miesto Roman Poliak Odkedy bývam v centre, beriem dve tablety magnézia a B-komplex super forte denne, Hrdza(vinica)
2. miesto Eliška Kohlíčková A sklízí se ze rtu tvé jméno, Vzkazy psané pod límeček, Krajina scezeného moře
3. miesto Zuzana Martišková Dve never(ové), Bi, Dych(ovk)ová skúška, Svitavá, Rodinná, Pá
3. miesto Viliam Rosinský Náhodne, Óda na ticho
Čestné uznanie Dominik Štrbo Kým vieš ešte kráčať, Prehrešky pre každý prípad, Život, ktorý odvolala sa na súd
Čestné uznanie Ľudmila Kömivešová Všetko na D, mapy monotónnosti, Omrvinky archaickej mysle
4. kategória próza dospelí nad 20 rokov
1. miesto Eliška Kohlíčková Sklizeň viny
1. miesto Marián Čurko Bič Boží
2. miesto Mária Daneková Dom na konci ulice
2. miesto Nela Kolčáková Nehoda
3. miesto Petra Brlayová Samota mi nevonia
3. miesto Miroslava Košťálová Klára a Lukáš, Ľadové dobrodružstvo
Čestné uznanie Beatrica Čulmanová Benátske zrkadlo
Čestné uznanie Štefan Moravčík Zabudnutí susedia
Cena riaditeľky
Adrián Mesároš Petržalka

 

Víťazné práce 2018

 

1. kategória poézia žiaci 1. stupňa základných škôl (3.-5. ročník)
1. miesto: Ema Rusiňáková hudba, obraz, Ľubovniansky hrad, portrét
2. miesto Ema Jeleňová hudba, upršaný deň, huby, náušnice
3. miesto Lenka Melcherová mraky, nespoznávam ťa, tanec, moja zabudnutá báseň
3. miesto Tina Strenková xxx (strecha paneláka), xxx (list je zelený), xxx (strom)
1. kategória próza žiaci 1. stupňa základných škôl (3.-5. ročník)
1. miesto neudelené
2. miesto neudelené
3. miesto Zara Michalčíková Dobrodružná milosť
3. miesto Adrián Chmela Jarné dobrodružstvá
2. kategória poézia žiaci 2. stupňa základných škôl (6.-9. ročník)
1. miesto Mária Barnovská xxx (stratila som sa), xxx (pozri sa), xxx (keď som bola), xxx (bola tichšia)
2. miesto Katarína Chmeliarová prevrátené Vianoce, xxx (korzety), ako to cítime, za dverami
3. miesto Marek Šlosár putovanie zasneženou krajinou, jeseň, xxx (notová osnova), xxx (smaragdový odlesk)
2. kategória próza žiaci 2. stupňa základných škôl (6.-9. ročník)
1. miesto Anna Semková Už ma našli
2. miesto Gréta Ondrášková Moje schody do neba
3. miesto Adam Msolly Za hranicou
Čestné uznanie Marianna Ibrahimi Ťažký deň
3. kategória poézia študenti stredných škôl a mládež do 20 rokov
1. miesto Klaudia Rybovičová cheers, Hranica, Imaginácie
2. miesto Andrea Bajnóczyová zima, xxx (som nezábudka), xxx (ženy)
3. miesto Michaela Prejsová uisti ma, že som že sme, xxx (viažem ti šnúrku) ,xxx (spávam), xxx (zožieraš každú živú bunku)
3. kategória próza študenti stredných škôl a mládež do 20 rokov
1. miesto Nina Sklenárová Zberač
1. miesto Tomáš Šimek Osud ľudstva
2. miesto Alexandra Ďubeková Stolička
2. miesto Monika Kobelárová Koniec?
2. miesto Matej Mikula Kde bolo, tam bolo
2. miesto Lukáš Varga Zvieratá sa mi páčia…
3. miesto Jakub Andrej Filčák Terminus
3. miesto Patrícia Illášová Neobyčajná
4. kategória poézia dospelí nad 20 rokov
1. miesto Emília Molčániová Epigramy 1000
2. miesto Zuzana Martišková Zodpovedná, Poletnostatusová, Barová, Oblaková
3. miesto Renáta Kuljovská Dievča vo vani, Jednoduchosť, xxx (dievča vo vlaku)
3. miesto Zuzana Brnoliaková Nerozumiem svetu, Bozkávanie v tuneli, Inzerát
Čestné uznanie Emília Filipová Nočná mora, Sen, Listy, Keď noc bdie, Denné sny
Čestné uznanie Irena Dimová Vedecký objav, Objav ma, La République de Toi , Mojim ústam
Čestné uznanie František Pláteník Volanie anjelov, Odchádzanie
4. kategória próza dospelí nad 20 rokov
1. miesto Kristína Kučeráková Domov
1. miesto Adam Kollár Predstavuje si…
2. miesto Eva Sabolová Marek
3. miesto Zuzana Martišková Svadobné …ehm… rolničky
Cena riaditeľky
František Pláteník Volanie anjelov, Odchádzanie

Víťazné práce 2017

1. kategória poézia žiaci 1. stupňa základných škôl (3.-5. ročník)
1. miesto: Anastázia Šimková Motýle, Melón, Na jar
2. miesto: Tímea Anna Wilmanová Cez búrku, Korálik, V parku, Strom
3. miesto: Jakub Olejník Mama, Zóna bez skákania, Nezmyselná zelená, Jeseň
1. kategória próza žiaci 1. stupňa základných škôl (3.-5. ročník)
1. miesto Marianna Ibrahimi Výhovorka, Rebelka v galaxii
2. miesto Matúš Dubjel Dobrodružstvo v chladničke
3. miesto Kristína Krasňanová O neobyčajnej škole
2. kategória poézia žiaci 2. stupňa základných škôl (6.-9. ročník)
1. miesto Mária Barnovská Ticho, Klavirista, Láska, Jeseň, Strom, Xxx
2. miesto Miroslav Kozolka Dáždnik medzi nami, Šťastie
3. miesto Leon Ivanič Topánka, Útek, Vsetci cestujúci, Predtucha
3. miesto Barbora Langová Xxx, Klavirista, Pozrite sa do tváre noci, Xxx, Štedrý večer
2. kategória próza žiaci 2. stupňa základných škôl (6.-9. ročník)
1. miesto Anna Semková Zákruty
2. miesto Anna Gocoliaková Spoznanie
3.miesto Lukáš Krásny Návšteva z budúcnosti, Stratený raj
3. kategória poézia študenti stredných škôl a mládež do 20 rokov
1. miesto Katarína Sivuľková Káva, Bylinky, Xxx, Možnosti
2. miesto Magdaléna Martišková Keď tvoríme, Úplne neúplní
3. miesto Natália Timaniková Múza, Rozumieť životu
3. kategória próza študenti stredných škôl a mládež do 20 rokov
1. miesto Lucia Migačová Ak netúžim baru neodolám
2. miesto Martin Praslička Utiekol pred vojnou
3. miesto Natália Koyšová Zoe
3. miesto Matej Mikula Červená je farba sily
4. kategória poézia dospelí nad 20 rokov
1. miesto Zuzana Martišková Báseň o šatrách…, Správa z novín
2. miesto Emília Filipová Rozlúčky, Ak veľmi, Noc zázrakov
3. miesto Pavol Fekete Motívy, Triviálny sentiment, Check-in
4. kategória próza dospelí nad 20 rokov
1. miesto Zuzana Martišková Človek
2. miesto Terézia Kontová Malomocní
3. miesto Eva Vašková Keď zasadí sa marhuľový strom
3. miesto Mária Daneková Cicuška
Cena riaditeľky
Adam Msolly  Bieda a lesk bratislavského štátu

Víťazné práce 2016

1. kategória poézia žiaci 1, stupňa základných škôl (3.-5. ročník)
1. miesto: Juraj Čabrák Leto
2. miesto: Petra Pásztorová Môj domov, Jar, Vietor
3. miesto: Diana Feckaninová Som, Vietor
1. kategória próza žiaci 1, stupňa základných škôl (3.-5. ročník)
1. miesto Alexandra Ďurišová Ona je tu stále so mnou
2. miesto Marianna Ibrahimi Dobrodružstvo v Starom háji
3. miesto Nela Kovářová Strašidelná uspávanka
2. kategória poézia žiaci 2, stupňa základných škôl (6.-9. ročník)
1. miesto Magdaléna Martišková  Koncoletná
2. miesto Kristína Drotárová  Cesta za šťastím, Šanca, Človek
3. miesto Miroslav Kozolka Žičlivý deň, I dnes tak ako včera, Hviezdy
2. kategória próza žiaci 2, stupňa základných škôl (6.-9. ročník)
1. miesto Natália Kalčíková Aféra s náhrdelníkom, V zovretí spoločenských konvencií, Príbeh bez konca, Gombikáreň, Keď kvety pália
2. miesto neudelené
3. miesto Ema Panáčková Sny v záhrade
čestné uznanie Patrícia Mazaňová Milión uzlov, jedna niť
čestné uznanie Hana Klejová Moja sonáta
čestné uznanie Soňa Kačurová Levie dievča
3. kategória poézia študenti stredných škôl a mládež do 20 rokov
1. miesto neudelené
2. miesto Ľudmila Zimmermannová  Unisono
3. miesto Kristína Oslejová  Rýmy donútenej matky, Trochu intímne
3. kategória próza študenti stredných škôl a mládež do 20 rokov
1. miesto Adam Rendoš Spomienky, Pohľad z idúceho vlaku
2. miesto Matej Mikula Ponuka, ktorá sa neodmieta
2. miesto Margaréta Mešková Tisaria
3. miesto Alica Rybárová Niet krajšieho mesta
čestné uznanie Magdaléna Tkáčová Dievčatko-Mihrimah
čestné uznanie Romana Kališová Za cenu slobody
4. kategória poézia dospelí nad 20 rokov
1. miesto Gabriela Grznárová Cigánska balada
2. miesto neudelené
3. miesto Elena Šimkaninová No a čo, Miláčik, Drahý, xxx
3. miesto Zuzana Martišková  Pred hradami-záhradami, Podpapučová, Pokušivá
čestné uznanie Emília Filipová  Strom z neznáma
4. kategória próza dospelí nad 20 rokov
1. miesto Petra Přemylová Ochranca
2. miesto Jaroslava Gajdošová Petržalské rozprávky
3. miesto Ján Vaník Jánošík
3.miesto Petra Brlayová Proti vetru
čestné uznanie Zuzana Martišková Suseda z Buďonného 17
čestné uznanie Milan Longauer Retrovianoce

Víťazné práce 2015

1. kategória poézia žiaci 1. stupňa základných škôl (3.-5. ročník)
1. miesto Matúš Máca Ako je to ďalej, Takto sa to nerobí
2. miesto Vanesa Knapiková Slnko, Čerešňa
3. miesto neudelené
čestné uznanie Lívia Špiková Priateľstvo
1. kategória próza žiaci 1. stupňa základných škôl (3.-5. ročník)
1. miesto Tereza Pekárová Ja v krajine zázrakov
2. miesto Adam Martiška Krumpliakovo
3. miesto Natália Vozárová Babka otrava, Simonka a jej veľký talent, Ako si kamarátov nezískať, Ako pani učiteľka Helenka zachránila Vianoce
čestné uznanie Samuel Jantulík Som capko a nie koza
2. kategória poézia žiaci 2. stupňa základných škôl (6.-9. ročník)
1. miesto Magdaléna Martišková Fyzikálna, Povedz, Laskonka
2. miesto Júlia Plastková Biely balet
3. miesto Soňa Cimbalová Babie leto, Šťastie, Život
2. kategória próza žiaci 2. stupňa základných škôl (6.-9. ročník)
1. miesto Natália Bašnárová Heatová v ohrození
2. miesto Natália Kalčíková Láska v tieni gilotíny
3. miesto Lara Tublerová Nešťastný deň
čestné uznanie Sabína Lazarčíková Ako som našla svetlo
3. kategória poézia študenti stredných škôl a mládež do 20 rokov
1. miesto Peter Hoferica Prometeus, XXX, Akt 4
2. miesto Emma Grünermelová Túlavé psy, Venované mestu
3. miesto Ľudmila Zimmermannová Prelety
3. kategória próza študenti stredných škôl a mládež do 20 rokov
1. miesto Katarína Jančeková Z vitráží
2. miesto Nicolas Záhorský Odísť na chvíľu
3. miesto Dominika Chrastová Tanec zubných kefiek
čestné uznanie Alžbeta Bujdošová Chladivý príbeh, To, čo neviem
4. kategória poézia dospelí nad 20 rokov
1. miesto Peter Szentpéteri Z pohrebov, Toto je odkaz neveriaceho pilota
2. miesto Gabriela Grznárová Jeden decembrový podvečer, Mame, Odstrihnuté, Premieňanie, Dvojtvárnosť
3. miesto Zuzana Martišková Čiarka, Fotka, Chytľavá
čestné uznanie Anna Prnová Odkaz pre malého princa, On, ona, ono v Zoo
čestné uznanie Svetlana Laluchová Buržoázna, Aristokratická, Oklamaná, Revolučná
4. kategória próza dospelí nad 20 rokov
1. miesto Ján Vaník Neviditeľný
2. miesto Alexander Scholz Stretnutie
3. miesto Jana Husárová Kde vietor nefúka
Cena riaditeľky
Adela Oravcová Marhuľová záhrada
Štefan Hrivňák Dnešný odkaz panslávov ( Ferko a Ivan Urbánkovci a ich boj)

Víťazné práce 2014

 

 

1. kategória poézia žiaci 1. stupňa základných škôl (3.-5. ročník)
1. miesto Katarína Chmeliarová XXX
2. miesto Samuel Milan Zvieratá
3. miesto Vanesa Knapíková Bratislava
1. kategória próza žiaci 1. stupňa základných škôl (3.-5. ročník)
1. miesto Tadeáš Dubinák S jedlom rastie chuť
2.miesto Diana Melichárová Tajný výlet Harry Pottera
3.miesto Krištof Graus O chameleónovi Petrovi
čestné uznanie Zuzana Bolhová Múdra ježibaba
čestné uznanie Samuel Jantulík Zábavné zámená
2. kategória poézia žiaci 2. stupňa základných škôl (6.-9. ročník)
1. miesto Miroslava Valčáková Xxx, Maliarovi
2. miesto Klaudia Rybovičová Xxx, Možno, Depresia, Na jar, Búrka
3. miesto Katarína Sivuľková Xxxx, Čakanie, Iba bodka, Kvapky
čestné uznanie Zuzana Chmeliarová Leto
2. kategória próza žiaci 2. stupňa základných škôl (6.-9. ročník)
1.miesto Maximilián Pál Na slávu Dervedovu
2. miesto Marcel Horanský Hlupák a šaman s fazuľou
3. miesto Emma Gáliková Stávka, ktorá mohla stáť život
čestné uznanie Hana Klejová Miestnosť plná obrazov
čestné uznanie Matej Mikula Cesta do sveta rozprávok
čestné uznanie Silvia Slezáková Margarétka
2. kategória dráma žiaci 2. stupňa základných škôl (6.-9. ročník)
čestné uznanie Sofia Izabela Ševčíková
Samuel Stankovič
3. kategória poézia študenti stredných škôl a mládež do 20 rokov
1. miesto neudelené
2. miesto Emma Tomková Dlho, Slovo, Xxx, Keď som veľká
Marianna Vislocká Xxx, Na konci leta
3. miesto Ľudmila Zimmermannová Budíček
3. kategória próza študenti stredných škôl a mládež do 20 rokov
1. miesto Michaela Poláková V oblaku dymu
2. miesto Dominika Chrastová Generácie selfie
3. miesto Júlia Krupová D ako deň, ktorý mohol niečo zmeniť
čestné uznanie Marek Suchitra Tiene Mississippi
čestné uznanie Michaela Molnárová A zrazu bola tma
čestné uznanie Soňa Müllerová Asi nie je iný
4. kategória poézia dospelí nad 20 rokov
1. miesto neudelené
2. miesto Peter Szentpetéri Ľudová pieseň spravidla s improvizovaným
aktuálnym obsahom
3. miesto Anna Belúchová
3. miesto Anna Švecová Dep(m)ilujem, Bez návratu, Ako sme ju stretli
4. kategória próza dospelí nad 20 rokov
1. miesto Peter Fogaš Živel
2. miesto Milan Fecske Bačova dcéra
3. miesto Katarína Želinská Mäkké väzby
čestné uznanie Jarmila Durániková Exekútor a biely pes
čestné uznanie Stanislav Vančo Také sme my boli deti
4. kategória dráma dospelí nad 20 rokov
čestné uznanie Katarína Mišíková-Hitzingerová Ľuďoloď
čestné uznanie Katarína Mišíková-Hitzingerová Mamona duše

Iné projekty

  • Tvory mesta

    … alebo o architektúre a urbanizme s deťmi trochu inak. Naše mestá nie sú tvorené pre tých najslabších – deti,…

  • Nerozluční kamaráti

    Charakteristika: Podujatie pre deti materských škôl inšpirované knihou autorskej dvojice P. Wechterowicz a E. Dziubak o Králičkovi a Sovičke. Príbeh…

  • Kvak a Čľup sú kamaráti

    Charakteristika projektu: Kvak a Čľup sú kamaráti z knihy Arnolda Lobela. Hádate správne – obaja sú žabky. Cieľ: Knihy Arnolda…